Serdecznie zapraszamy na wydarzenia towarzyszące:

Piątek (20 października 2017) 

  • Lampka wina po zakończeniu obrad w foyer kina Kijów.

  • Pokaz filmu dokumentalnego pt. "Aleppo. Notatki z ciemności" oraz spotkanie z reżyserem, Wojciechem Szumowskim o godz. 21.30  w Dużej Sali kina Kijów.

„Aleppo. Notatki z ciemności” to dokument, którego autorami są reżyser „Superwizjera TVN” – Wojciech Szumowski oraz filmowiec i fotograf, wieloletni pracownik organizacji humanitarnych Michał Przedlacki - opowiada o życiu i walce o wolność mieszkańców Aleppo w ogarniętej wojną SyriiAutorzy filmu byli jednymi zachodnimi dziennikarzami, którzy w lipcu i sierpniu ubiegłego roku, spędzili dwa miesiące – lipiec i sierpień - w bastionie partyzantów w Aleppo. Dokument „Aleppo. Notatki z ciemności” opowiada o realiach życia powstańców w mieście otoczonym przez siły rządowe.  To historia ludzi, którzy zjednoczyli się i walczą z krwawą dyktaturą rządu o godność i przetrwanie w kraju, w którym władza za wszelką cenę – nawet cenę ludobójstwa - stara się wyeliminować swoich przeciwników.

„Świat zapomniał o Syrii. Co minutę z tego kraju emigruje jedna rodzina. Codziennie ginie tam kilkaset osób. W deszczu bomb próbują przetrwać ludzie, którym oddajemy głos w naszym filmie. Mówią własnym głosem rozpaczy i nadziei o swoim życiu. Pobyt  w Aleppo zmienił mnie zupełnie, nie chcę już żyć w naszej zachodniej cywilizacji obojętności. Pamiętam i nie zgadzam się! Jeżeli rzeczywiście wierzymy w nienaruszalność życia, musimy uznać nienaruszalność życia wszystkich.” – mówi Wojciech Szumowski, reżyser „Superwizjera” TVN.

Film znalazł uznanie w kręgach światowej sławy dziennikarzy zajmujących się Syrią.

Janine Di Giovanni, wydawca blisko-wschodniej sekcji światowego Newsweeka, powiedziała o nim m.in: [...] "Aleppo. Notatki z Ciemności "to rzadka okazja, aby unaocznić sobie horror życia w Syrii. Dziennikarze, którzy stworzyli ten film ryzykowali życie, aby przekazać ten obraz światu. Jest moralnym obowiązkiem każdego, aby zaprzestać, co robimy, i obejrzeć ten dokument.

Stanley Greene, jeden z założycieli Noor Images i pięciokrotny laureat World Press Photo:

(…) I to jest największa wartość “Aleppo. Notatek z ciemności”. Kamera w tym filmie skupia się na zwykłych Syryjczykach – Syryjczykach, którzy nie widzą różnicy między sunnitami a szyitami, muzułmanami, a chrześcijanami, ale tylko między wolnością, a niewolą. Pomiędzy człowieczeństwem a pogardą. Zapomniani przez świat, wśród krwi i głodu, w mieście, w którym pierwsze słowo dziecka to „MIG”, nauczyli się, że mogą polegać tylko na sobie. Oglądamy ich, z poczuciem winy, na tych ulicach kurzu i snajperów i zadajemy sobie nawzajem pytanie, chociaż to ich powinniśmy pytać: „Co mogę dla was zrobić?”

„Większość walczących przeciwko reżimowi to Syryjczycy i umiarkowani muzułmanie, a nie krwawi ekstremiści, o których informuje się społeczeństwa. Syryjczycy pragną wolności, a nie kolejnego reżimu. Dlatego powstali. Tak jak powstawał Polski naród pod zaborcami i okupantami. Nasz dokument jest protestem przeciwko cywilizacji obojętności, protestem przeciwko zbrodniom popełnianym na całych narodach przez ich tyranów, na oczach całego świata, bezkarnie.” – mówi Michał Przedlacki, współautor filmu.

Reportaże „Superwizjera” TVN od lat znajdują uznanie wśród dziennikarzy i organizacji pozarządowych. W ubiegłym roku filmowcy magazynu zostali uhonorowani m.in. nagrodą Grand Press za film „Cena marzeń Syryjczyków”. Współproducentami filmu jest Studio Szumowski, telewizja TVN i i Kulczyk Fundation. Zwiastun filmu: https://vimeo.com/88060805

 

Sobota (21 października 2017)

  • Spotkania organizowane wspólnie z Fundacją Bez Klamek. Spotkania proponujemy w szczególności studentom oraz wszystkim osobom, które stają przed decyzją o podjęciu szkolenia w psychoterapii, a także początkującym psychoterapeutom i wszystkim zainteresowanym. WSTĘP WOLNY. Przewidujemy dwa spotkania:                                                                                                                                                                        

      21 października w sobotę (II dzień Trójkonferencji) o godzinie 18:45 w Metaforma Cafe (ul. Powiśle 11) odbędzie się spotkanie pt. „Know how - jak zostać psychoterapeutą?”. Gośćmi specjalnymi będą mgr Zofia Milska-Wrzosińska oraz prof. Andrzej Kokoszka. Zagadnienia, jakie poruszymy to m. in. proces szkolenia psychoterapeuty, psychoterapia własna, zjawiska w psychoterapii prowadzonej przez początkujących terapeutów.                                                                     22 października w niedzielę (III dzień Trójkonferencji) o godzinie 16:30 w Metaforma Cafe (ul. Powiśle 11) odbędzie się spotkanie pt. „Kim jestem jako psychoterapeuta? O procesie stawania się specjalistą”.  W dyskusji udział wezmą prof. Małgorzata Opoczyńska-Morasiewicz oraz mgr Wojciech Hańbowski. Zagadnienia, jakie poruszymy to m. in. motywacje do wykonywania zawodu psychoterapeuty, poczucie  bezsilności  w terapii i co z nim zrobić, co daje zawód terapeuty: jakie są korzyści i straty?

  • AFTER PARTY o godz. 21.00.

W sobotni pokonferencyjny wieczór zapraszamy do Tytano - miejskiego ekosystemu idei www.tytano.org                                                                                              W kompleksie budynków dawnych zakładów tytoniowych przy ulicy Dolnych Młynów 10 tętni nocne życie Krakowa. Znajdą tam Państwo Obcych, Innych i Takich Samych. Lokalem patronackim konferencji jest Hala Główna https://www.facebook.com/HalaGlowna/videos/507749462907962/                                      Od godz. 21.00 czekać będą na Państwa drinki z 10% zniżką oraz dj De La Rocka. https://m.soundcloud.com/the-niceguys/intergalactic  

Mapa naszych miejsc w Tytano:                                                                                                                                                                                                                                  Mr Pancake: http://mrpancake.pl/ Restauracja zaprasza na dania kuchni amerykańskiej z 10% zniżką!                                                                                                     W Mashroomie również 10% zniżki! https://m.facebook.com/MASHROOMKRAKOW/ 

 

Poniżej przedstawiamy Państwu subiektywny wybór (i opis) miejsc, do których można dojść w kilka minut od miejsca, gdzie odbywa się konferencja. W Krakowie działa około tysiąca restauracji. Większość z nich w okolicach Rynku, Kazimierza czy Podgórza. Nie oznacza to jednak, iż w okolicach Centrum Dydaktyczno – Konferencyjnego nie można niczego (dobrze) zjeść. Smacznego!!!!

NR

NAZWA

OPIS

ADRES

GODZINY

TELEFON

1

Mazaya Falafel

Jedna z nielicznych naprawdę autentycznych knajp bliskowschodnich w Krakowie. Nikt tu niczego celem omamienia turystów nie udaje. Miejsce zresztą mało turystyczne. Kuchnia dla opcji wegańskiej i wegetariańskiej ekskluzywnie. No meat. 

ul. Grzegórzecka 40,

31-531 Kraków

pon.- sb.   10:00-23:00 niedziela   11:00-23:00

796 288 313

2

Food&People by Pastrami Deli

Miejsce z lekka hipsterskie. Ale bez przesady. Znowu nie o turystów tu chodzi. Kuchnia mocno mięsna ale są też dania dla wegetarian. Specjalność to pastrami i nieprzyzwoicie tanie (jak na KRK) śniadania.

ul. Grzegórzecka 21,

31-532 Kraków

pon.- pt.    7:30-21:00

sb.- nd.      9:00-21:00

698 084 930

3

Burgertata

Krakowski kulinarny start up co zaczynał od Food-trucka. Specjalność to mięsne burgery – jak przystało na ulicę Rzeźniczą.  Opcja wegetariańska też znajdzie coś dla siebie.

ul. Rzeźnicza 2,

31-540 Kraków

pon.- nd.  11:00-22:00

508 580 707

4

Przystanek Pierogarnia

Pierogi, po które ustawiają się wielometrowe kolejki tubylców i obcokrajowców. Przystanek Pierogarnia zaczynał od maleńkiego lokalu, dziś mają pierogowe imperium w całym Krakowie. Dobra kuchnia polska, dostępne opcje wegańskie i wegetariańskie.

ul. Bonerowska 14,

31-029 Kraków

pon.- pt.  11:00-20:00

sobota     11:00-17:00

niedziela  zamknięte

796 449 886

5

Vulcano Pizzeria i Restauracja

Może nie najlepsza z krakowskich włoskich knajp – ale kuchnia zjadliwa i w rozsądnych cenach.

ul. Librowszczyzna 3, 30-001 Kraków

pon.- pt.   11:00-22:00

sb.- nd.     12:00-22:00

12 307 26 46

6

Kali’s Pizza

Pizza na cienkim włoskim cieście z oryginalnej Fariny. Gratka dla osób, które tęsknią za pizzą zbliżoną do oryginału z Italii. Tyle!

ul. Grzegórzecka 29/4,

31-523 Kraków

nd.- czw.   16:00-02:00

pt.- sb.      16:00-03:00

513 955 797

7

WieloPole 3

Wegetariańsko-wegańskie miejsce, gdzie hasłem przewodnim jest „Jedzenie ma znaczenie”. Dobre miejsce, by spróbować kuchni roślinnej, np. w wersji raw. Miejsce słynie z zielonych drinków na bazie trawy jęczmiennej i lawendy.

ul. Wielopole 3,

31-072 Kraków

pon.- nd.  12:00-21:00

12 422 14 75

8

Phong Hai

Kuchnia orientalna w wersji słowiańskiej czyli z ryżem i sałatką. Jeden z ostatnich dinozaurów chińskiej gastronomicznej rewolucji z lat 90-tych. Znaczy ma stałych klientów. Znaczy można zjeść.

ul. Grzegórzecka 69, 31-559 Kraków.

pon.- nd.  10:30-21:00

12 294 22 42

9

Krakowski Kumpir

Street Food - pieczone ziemniaki z dodatkami. Nic dodać czy ująć Bez zaskoczeń ale czynne do godzin, które pozwalają pomyśleć o tym daniu jako śniadaniowym.

ul. Grzegórzecka 3,

31-532 Kraków

pon.- czw.  11:00-03:00

pt.- sb.        11:00-06:00

niedziela    10:00-02:00

883 506 490

10

Kiełbaski z Niebieskiej Nyski

Krakowskie kultowy Street Food. Grał w filmie o Aniele w Krakowie. Czasem nieziemskie kolejki. Od 20-lat miejsce kulinarnych pielgrzymek smakoszy tudzież birbantów z Kazimierza i Rynku. Serwują jedno danie - kiełbasę z opalanego drewnem grilla. Smakuje bosko.  Koniecznie w kompozycji z serwowaną tamże oranżadą i białym pieczywem. 

ul. Grzegórzecka 3,

31-530 Kraków

pon.- sb.  20:00-03:00

niedziela  zamknięte

11

Restauracja Krakowskie Klimaty

Dość nudna ale rzemieślniczo solidna kuchnia polska. Jeśli nie będziemy mieli nadmiernych oczekiwań nie zawiedziemy się. Największy atut – mały dystans z CDK.

ul. Daszyńskiego 5,

31-537 Kraków.

pon.- czw.  11:00-22:00

sobota        11:00-22:00

piątek         11:00-00:00

12 280 32 52

12

Bar Mleczny Targowy

Bar mleczny – gdzie jak sama nazwa wskazuje można zjeść solidnego schabowego. Profesorowie UJ CM spotykają się tu nad zupą i drugim z łazikami spod niedalekiej Hali Targowej. Najlepszy w okolicy stosunek jakości do ceny. 

ul. Daszyńskiego 19, 31-534 Kraków.

pon.- pt.     06:00-19:00

sobota        07:00-16:00

niedziela    07:00-15:00

12 421 14 37

13

Bar na ulicy Metalowców

Miejsce Himilsbachowe, jedna z ostatnich krakowskich tradycyjnych piwnych mordorowni.  Nie żebyśmy zachęcali –ale dla porządku kronikarskiego opisujemy. Piwo zagryzać można kiełbaskami z niedalekiego sklepu z koniną. Te akurat najlepsze i najtańsze w mieście.

ul. Metalowców 4,

31-537 Kraków

Takie miejsca mają swoją czasoprzestrzeń

14

Bistro Podwawelskie w budynku Hali Targowej

Szybka kuchnia barowa. Pół kurczaka z frytkami raz! Bez uniesień, ale też bez rozczarowań. Inspirujący widok na plac targowy. No i godzina otwarcia!

ul. Daszyńskiego 3,

31-537 Kraków.

pon.- nd.   07:00-19:00

 

  • ZAPROSZENIE NA SPEKTAKL Teatru trochę Innego pt. "Bez słów", o godz.19.00.
Na przedstawienie pt. "Bez słów", które będzie jednym z warsztatów konferencyjnych, zapraszamy serdecznie nie tylko uczestników konferencji, ale również osoby towarzyszące. Prosimy, aby osoby towarzyszące zgłaszały swój udział, w celu wpisania na listę uczestników, pisząc na adres e-mail: teatrkrakow1@wp.pl
Teatr trochę Inny powstał w 2003 roku, pod patronatem Skrzydła - Centrum Terapii, Sztuki i Integracji. Zespół tworzą osoby z różnymi niepełnosprawnościami, wspierane przez zapraszanych do współpracy artystów, terapeutów i wolotariuszy. Twórcy Teatru trochę Innego kierują się ideą, że w sztuce najważniejsze są względy artystyczne. Drugorzędne znaczenie mają zatem: wygląd, sprawność, poziom IQ, status społeczny czy materialny aktorów. Istotne jest to, w jaki sposób komunikują się z widzem i co mają mu do przekazania.
Repertuar, oparty często na twórczości wybitnych autorów, umożliwia aktorom mówienie o ważnych dla nich sprawach i emocjach, o których trudno byłoby im opowiedzieć poza sceną. Bohaterowie Becketta walczący o godność i swoje miejsce w świecie, kafkowski Józef K, próbujący wyjść z izolacji i osamotnienia czy niepełnosprawny Billy, szukający spełnienia w miłości; to tematy boleśnie prawdziwe dla aktorów, kreujących fikcyjne postaci. W Teatrze trochę Innym świat codziennej egzystencji oraz scenicznej kreacji są ze sobą nierozerwalnie związane. Im większe poczucie wartości i sensu życia, tym większe możliwości artystyczne i odwrotnie; im większe poczucie sukcesu scenicznego, tym większa aktywność i sprawność w realnym życiu.
 
Tytuł spektaklu: "Bez słów"
Scenariusz i reżyseria; Jan Molicki
Muzyka: Arkadiusz Reikowski
Scenografia i kostiumy: Joanna Ganczarek
Opieka terapeutyczna: Joanna Ganczarek, Rachela Molicka, Gabriela Pierek, Monika Stanaszek
Występują: Monika Arasimowicz, Monika Nowak, Ireneusz Buchich de Divan, Tomasz Buczko, Piotr Dylikowski, Krzysztof Grabowski, Krzysztof Hajdo, Paweł Kudasiewicz, Gabriel Molicki, Jan Molicki, Przemysław Moszczyński, Tomasz Pachel, Piotr Wroński
oraz w roli Asystentek: Rachela Molicka i Gabriela Pierek
Miejsce i termin pokazu:  Uwaga!!!  Zmiana miejsca pokazu: Centrum Młodzieży, ul. Krupnicza 38  (naprzeciwko budynku Teatru Groteska, ul Skarbowa 2,)  21.10.2017 (sobota), godzina 19.00.
 
Spektakl "Bez słów":
Trzy odrębne sceny, oparte na utworach Samuela Becketta ("Akt bez słów II", "Akt bez słów I" i "Katastrofa"), łączą się wspólnym przesłaniem i wspólnym bohaterem. To człowiek skazany na przegraną, zepchnięty na margines, z przypiętą maską inności. Jednego jednak nie daje sobie odebrać; poczucia własnej godności. Nie jest to spektakl lekki, łatwy i przyjemny. Surowa przestrzeń, minimum kolorów, dźwięków, słów i rekwizytów. Ale to nie oznacza, że na scenie brakuje emocji, treści, ukrytych znaczeń. Każda z etiud ostro i brutalnie ukazuje kondycję człowieka "innego" we współczesnym świecie. Popychany, ustawiany, oszukiwany, pozbawiony możliwości osobistej wypowiedzi nie podaje się, nie chce rezygnować z prawa do kierowania włąsnym życiem i bycia wśród nas.